WAŻNY KOMUNIKAT DLA SZKÓŁ!!!!!!!!!!!!!

Witam serdecznie,

proszę o przekazanie poniższych informacji nauczycielom wychowania fizycznego Państwa szkół.

1.     Zmiany dotyczące udziału szkół we współzawodnictwie sportowym.

Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie w związku z zaleceniami Ministerstwa Sportu i Turystyki w sprawie zmian w systemie współzawodnictwa sportowego szkół wprowadza w bieżącym roku szkolnym następujące zmiany dotyczące udziału szkół we współzawodnictwie sportowym. Zmiany te mają ułatwić transparentność realizowanego systemu zawodów jak również rozszerzyć możliwość uczestnictwa w zawodach uczniów o mniejszym potencjale sportowych umiejętności.

·        Obowiązkowo wszystkie szkoły (podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne) przystępujące do współzawodnictwa sportowego muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół http://srs.szs.pl zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż do 30 września 2014 roku.

·        W Licealiadzie pilotażowo wprowadzamy w roku szkolnym 2014/2015 zakaz udziału w rozgrywkach gier sportowych (koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, piłka nożna) dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy są zawodnikami posiadającymi licencje właściwych związków sportowych w swojej dyscyplinie.

2. Spotkanie informacyjne z nauczycielami wychowania fizycznego (proszę o wytypowanie 1 nauczyciela z placówki) odbędzie się 22 września br. w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu ul. Jagiellońska 33

·        godz.12.00 – nauczyciele szkół podstawowych

·        godz. 13.00 – nauczyciele gimnazjów

·        godz. 14.00 – nauczyciele szkół średnich

3.     Kalendarze szkolnych zawodów sportowych do pobrania w załączniku.

 

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Powiatu Nowosądeckiego  www.mospn.pl.                        

 

Pozdrawiam 

Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego

33-350 Piwniczna-Zdrój

ul. Zdrojowa 1

tel. 604 537 932

www.mospn.pl