Gminne Igrzyska Dzieci w Mini Siatkówce

W dniu 16 lutego w Hali Widowiskowo – Sportowej w Łącku odbyły się Gminne Zawody w Mini – Piłce Siatkowej w kategorii dziewcząt i chłopców. Organizatorem zawodów była SP w Jazowsku  (Grażyna Grońska  i Mariusz Adamczyk).

Do turnieju zgłosiło się 5 szkół w kategorii dziewcząt: SP w Obidzy, SP Kiczni,
SP Zagorzynie, SP w Łącku oraz SP w Jazowsku. W kategorii chłopców do turnieju zgłosiły się 4 szkoły:  SP w Obidzy,  SP w Zagorzynie, SP w Łącku oraz SP w Jazowsku.

Po losowaniu  rozpoczęto rozgrywki systemem „każdy z każdym”.

Punktacja zawodów:

Za wygrane spotkanie zespół otrzymuje 2 punkty.

O kolejności zespołów decydują kolejno:

– większa liczba zdobytych punktów.

Jeżeli dwa lub więcej zespołów uzyska tę samą liczbę punktów:

– większa liczba zdobytych punktów w bezpośrednich meczach między zainteresowanymi zespołami,

– lepszy stosunek setów zdobytych do straconych pomiędzy zainteresowanymi zespołami,

– lepszy stosunek małych punktów, wynik bezpośredniego spotkania.

KATEGORIA DZIEWCZĄT:

KICZNIA – opiekun Małgorzata Twardowska

ŁĄCKO – opiekun Beata Tokarczyk

JAZOWSKO – opiekun Grażyna Grońska

ZAGORZYN – opiekun Łukasz Kutwa

OBIDZA opiekun Krzysztof Adamczyk

KOLEJNOŚĆ I WYNIKI SPOTKAŃ:

DRUŻYNY Set 1 Set 2 Set 3 Wynik
2-5 ZAGORZYN – OBIDZA 25:22 7:25 4:15 1:2
3-4 JAZOWSKO – KICZNIA 25:10 25:9 2:0
1-2 ŁĄCKO – ZAGORZYN 19:25 25:13 15:6 2:1
4-5 KICZNIA – OBIDZA 19:25 25:15 0:2
3-1 JAZOWSKO – ŁĄCKO 24:26 25:9 15:10 2:1
4-2 KICZNIA – ZAGORZYN 10:25 25:11 15:12 2:1
5-1 OBIDZA – ŁĄCKO 21-25 16-25 0:2
2-3 ZAGORZYN – JAZOWSKO 9-25 14-25 0:2
1-4 ŁĄCKO – KICZNIA 25-21 25-9 2:0
5-3 OBIDZA – JAZOWSKO 18:25 20-25 0:2

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA KATEGORII DZIEWCZĄT:

  1. SP JAZOWSKO – 8 pkt
  2. SP ŁĄCKO – 6 pkt
  3. SP OBIDZA – 4 pkt
  4. SP KICZNIA – 2 pkt
  5. SP ZAGORZYN – 0 pkt

Skład mistrza gminy SP Jazowsko:

Plata Wiktoria, Bieryt Gabriela, Majerska Katarzyna, Aleksander Paula, Masiarz Łucja, Kurzeja Julia, Klimek Monika, Szczepaniak Angelika, Tokarz Joanna, Klag Martyna – opiekun Grażyna Grońska

KATEGORIA CHŁOPCÓW:

ŁĄCKO – opiekun Ewa Sobczyk

JAZOWSKO – opiekun Mariusz Adamczyk

ZAGORZYN – opiekun Łukasz Kutwa

OBIDZA opiekun Krzysztof Adamczyk

KOLEJNOŚĆ I WYNIKI SPOTKAŃ:

DRUŻYNY Set 1 Set 2 Set 3 Wynik
1-4 OBIDZA – ŁĄCKO 16:25 25:22 25:23 2:1
2-3  ZAGORZYN – JAZOWSKO 13:25 25:23 12:15 1:2
4-3 ŁĄCKO – JAZOWSKO 6:25 22:25 0:2
1-2 OBIDZA– ZAGORZYN 7:25 25:20 15:4 2:1
2-4 ZAGORZYN – ŁĄCKO 25:22 22:25 15:9 2:1
3-1 JAZOWSKO – OBIDZA 25:5 20:25 12:15 1:2

KLASYFIKACJA KOŃCOWA KATEGORII CHŁOPCÓW:

  1. SP OBIDZA – 6 pkt
  2. SP JAZOWSKO  – 4 pkt
  3. SP ZAGORZYN – 2 pkt
  4. SP ŁĄCKO – 0 pkt

Skład mistrza gminy SP Obidza:

Lucjan Basiaga, Maciej Jasiński, Eryk Jastrząb, Arkadiusz Łatka, Ignacy Obrzud, Dominik Tomasiak, Kamil Kołodziej  – opiekun Krzysztof Adamczyk

Organizatorzy  serdecznie dziękują opiekunom drużyn za pomoc i zaangażowanie w trakcie zawodów.

Komunikat z zawodów opracowała Grażyna Grońska